(raport) Jak zwiększyć swoją szybkość czytania?

Łukasz Kacprowicz | Warto wiedzieć więcej

Osiągnąć coś samemu jest niezwykle trudno. Możesz prowadzić jednoosobową firmę, jednak nie zrobisz w pojedynkę dużej firmy. Potrzebujesz zespołu. Potrzebujesz innych ludzi.

Potrzebujesz ich pracy i ich wiedzy. Zespół praktycznie zawsze będzie miał bardziej rozległą wiedzę od jednostki. Właśnie dlatego korzystasz z nauk płynących strumieniami od autorów książek, tekstów, filmów. Pokazują Ci oni jak osiągnąć coś, na co sami pracowali latami. Ty nie musisz odkrywać czegoś poświęcając na to pół życia. Inni to zrobili za Ciebie.

To byłoby marnotrawstwo czasu. Twoje życie jest niezwykle cenne - sam wiesz o tym najlepiej. Dlaczego by nie skorzystać z czegoś, co dają nam inni na złotej tacy? Otrzymujemy ich skoncentrowaną wiedzę w formie książek, szkoleń, artykułów.

I oszczędzamy czas.

Teoretycznie możesz osiągnąć wolność finansową korzystając jedynie ze Swojego umysłu i własnych doświadczeń. Ale po co?

Czytanie nie gwarantuje sukcesu

To, że jesteś oczytanym człowiekiem, nie znaczy, że dostajesz to, czego pragniesz. Jednak oczytanie bardzo przyspieszy proces realizacji marzeń. Da Ci ono wolny czas, byś mógł działać. A nie odkrywać wszystko na nowo.

Ile byś dał, by czytać co najmniej 4 razy szybciej, utrzymać odpowiedni poziom zrozumienia i zaoszczędzić 3/4 czasu, który poświęcasz na czytanie?

Zaczynamy czytać od małego. Poznajemy literki, słowa. Zaczynamy czytać po literce, później rozpoznajemy całe wyrazy i... na tym się kończy. To praktycznie koniec naszej edukacji z tej umiejętności pochłaniania wiedzy pisanej.

To trochę za mało. Przeciętna osoba czyta 200 - 400 (bardziej wyćwiczona) słów na minutę. Kiedy wziąłem do ręki książkę Tony'ego Buzana ("Podręcznik szybkiego czytania") początkowo mój wynik wynosił 240 wyrazów/min, by zwiększyć się BEZ mozolnych ćwiczeń do 929 słów na minutę. A mam do końca jeszcze połowę książki...

Tak się zastanawiam, ile bym dał, by poznać tę publikację wcześniej? Dużo. Nie pragnę Cię namówić do jej kupna. Po prostu warto, byś zauważył jedną ważną rzecz. Cenne umiejętności opłaca się zdobywać jak najszybciej.

Im szybciej poznasz tajniki perswazji, tym szybciej staniesz się odnoszącym sukcesy sprzedawcą. Im szybciej zastosujesz techniki w życiu codziennym, tym szybciej poprawią się Twoje relacje z ludźmi.

Im szybciej zaczniesz szybko czytać, tym szybciej poznasz treść wielu innych książek i zdobędziesz wiedzę, która przyda Ci się do końca życia.

ZałącznikWielkość
Jak zwiększyć szybkośc czytania minimum 3 razy? Michał Toczyski.pdf391 KB

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).