Gdy przygniata cię praca

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej
Ludzie sukcesu pracują niemal stale w dużym napięciu. Załatwiają setki spraw, a czasu mają zwykle niewiele. Ich możliwości też nie są nieograniczone. Człowiek jest w stanie znieść nawet wielkie obciążenia, ale nie może być im poddawany nieustannie, bo tego nie wytrzyma.
Pewien poziom napięcia jest jednak potrzebny, ponieważ mobilizuje siły i pozwala tym samym osiągnąć lepsze rezultaty.
Tylko nadmierne tempo pracy i brak wypoczynku przynoszą szkodę i stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia.Długotrwałe obciążenie fizyczne i psychiczne objawia się drażliwością, spadkiem sił witalnych i większą podatnością na choroby.
Takie symptomy, jak brak ochoty do pracy, zmęczenie, częste bóle głowy i roztrój nerwowy są często bagatelizowane i traktowane jak zło konieczne. Gdy jednak napięcie przeradza się w permanentny stres, sytuacja staje się groźna, a jej skutki mogą się okazać fatalne.
Najwyższy wtedy czas, by zwolnić tempo, w przeciwnym wypadku ucierpi na tym zdrowie. Nadciśnienie, wrzody żołądka i zawały to nie żadne abstrakcyjne choroby. Zagrażają każdemu z nas.
Kto więc wspina się po szczeblach kariery, ten powinien umieć rozpoznać u siebie niebezpiecznie wysoki poziom stresu i nauczyć się z nim walczyć. Rada jest prosta: należy zacząć od uporządkowania warsztatu pracy. Gdy czujesz, że zadania cię przerastają, nie wstydź się do tego przyznać. Naucz się mówić "nie". Niektóre prace mogą wykonać inne osoby.
Jedną z najważniejszych umiejętności pozwalających uniknąć zbyt dużego stresu jest umiejętność znajdowania przyjemności w tym, co się robi. Zadbaj więc o to, żeby praca nie była dla ciebie udręką, lecz przynosiła ci radość.

zhamer - Droga do Sukcesu/http://zhamer.blogspot.com/
---
Autorem artykułu jest Zhamer
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).