Zagadka Einsteina i inne zagadki logiczne

5 ludzi różnych narodowości zamieszkuje 5 domów w 5 różnych kolorach. Wszyscy palą papierosy 5 różnych marek i piją 5 różnych napojów. Hodują zwierzęta 5 różnych gatunków. Który z nich hoduje rybki? 1. Norweg zamieszkuje pierwszy dom 2. Anglik mieszka w czerwonym domu. 3. Zielony dom znajduje się bezpośrednio po lewej stronie domu białego. 4. Duńczyk pija herbatkę. 5. Palacz Rothmansów mieszka obok hodowcy kotów. 6. Mieszkaniec żółtego domu pali Dunhille. 7. Niemiec pali Marlboro. 8. Mieszkaniec środkowego domu pija mleko. 9. Palacz Rothmansów ma sąsiada, który pija wodę. 10. Palacz Pall Malli hoduje ptaki. 11. Szwed hoduje psy. 12. Norweg mieszka obok niebieskiego domu. 13. Hodowca koni mieszka obok żółtego domu. 14. Palacz Philip Morris pija piwo. 15. W zielonym domu pija się kawę. Zakłada się, że domy ustawione są w jednej linii (1-2-3-4-5), a określenie "po lewej stronie" w punkcie 3. dotyczy lewej strony z perspektywy naprzeciw tych domów (tj. dom o numerze n jest bezpośrednio po lewej stronie domu n+1). Zagadkę rzekomo wymyślił Einstein. Stwierdził też, że jedynie 2% społeczeństwa potrafi ją rozwiązać. Trwało to trochę. Każdą z cech zapisałem na oddzielnej karteczce papieru i po kolei poukładałem według instrukcji, aż ułożyłem całość. Jaka satysfakcja :). Zabieraliście się za to? Jakie jeszcze znacie zagadki logiczne?
Portret użytkownika Aleksandra Kraus
Szkoda, że nie połączyłeś tego postu z zagadkami, wyprodukowałam się a tu już taka jest :) Co najciekawsze różne są jej wersje, a wszystkie niby pochodzą od Einsteina. Nie bardzo chce mi się w to wierzyć już. - - - słoń, który lata nazywa się słoniolot. mysz - myszolot sum - sumolot. jak więc nazywa się koń?
Portret użytkownika Gość
Koniolot?
Portret użytkownika Gosia
Pegaz? xD
Portret użytkownika megan0373
Niemiec hoduje rybki

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).